Lesson 1, Topic 1
In Progress

Naudas balvas esportā

Esporta popularitātes galvenais virzītājspēks – naudas balvas

Tabulas dati no 24.09.2020

Augstāk redzamajā tabulā redzami TOP 3 spēlētāju ienākumi, 3 populārās videospēlēs. Šīs summas spēlētāji ir ieguvuši, uzvarot prestižākos pasaules turnīrus.

Sarkanajā krāsā atzīmētie spēlētāji pārsteidza pasauli, jo viņi uzvarēja pasaules prestižāko esporta turnīru 2 gadus pēc kārtas. To nebija izdarījusi neviena komanda Dota 2 spēles vēsturē. Šī komanda ir OG.  

Zilajā krāsā atzīmētie spēlētāji piedalījās Fortnite World Cup Finals 2019. Bugha (Kyle Giersdorf no ASV) ieguva pirmo vietu solo turnīrā, Aqua (David Wang no Austrijas) ieguva pirmo vietu duo turnīrā, kurš viņš spēlēja kopā ar Nyhrox, un psalm (Harrison Chang no ASV) ieguva otro vietu solo turnīrā.

Zaļajā krāsā atzīmētie spēlētāji ir daļa no vissekmīgākās CS:GO komandas spēles vēsturē – ASTRALIS. Viņi uzvarēja 4 Major turnīrus, 3 no tiem pēc kārtas. Pasaules rangā viņi bija 1. vietā veselu 1 gadu.

Arī esporta entuziasti, skatītāji un līdzjutēji neatpaliek. Šajā diagrammā vērojams skatītāju mērķtiecīgs skatītāju pieaugums – no 2016.gada par 15,4%. Skatītāji iedalīti – gadījuma rakstura skatītājos un esporta entuziastos. Tas patiešām ir interesanti – līdzjutēji sadalījušies gandrīz vienādās grupās ar tendenci pieaugt tieši gadījuma rakstura līdzjutēju grupai. Tas ir tāpat kā skatīties ”Dinamo” hokeja spēles – sākumā pie ekrāna sēž tikai tētis, pēc kāda laika pievienojas arī mamma ar uzkodām un sezonas noslēgumā ar saucieniem ”Dinamo, Dinamo Rīga” skatītāju rindās dodas visa ģimene. Tas ir tikai laika jautājums, kad sportiskais gars Tevi aizraus, kad gadījuma rakstura skatītājs pārtaps entuziastā un skaties – , entuziasts profesionālā spēlētājā.

Uz priekšu!