Lesson 1 of 1
In Progress

Klases zvērests: demokrātijas apguve skolā

Šajā video mēs runāsim par to, kā klases noteikumus pārvērst klases zvērestā, ko skolēni gribēs ievērot. Galvenā doma ir ļaut skolēniem pārrakstīt noteikumus klases zvēresta formā. Tas dod iespēju ietekmēt noteikumus un iedrošina palīdzēt apkārtējiem labi uzvesties.

Sadaliet tāfeli divās daļās un lūdziet skolēniem izteikt idejas par labu uzvedību klasē un savstarpējā saskarsmē. Uzrakstiet viņu idejas vienā tāfeles pusē, un atkārtojiet procesu ar lietām, ko nevajadzētu darīt. Ja jaunāki bērni vēl neprot lasīt, lūdziet viņiem savas idejas uzzīmēt.

Ja pietrūkst kādas svarīgas sociālas prasmes, dodiet bērniem mājienu vai palīdziet to izdomāt. Tad lūdziet viņus palīgā apvienot līdzīgas idejas abās pusēs. Neaizmirstiet pateikties un uzslavēt viņu idejas. Jūsu mērķis ir veicināt labu uzvedību.

No abiem sarakstiem veidojiet klases zvērestu. Piemēram: “3.a klasē mēs vienmēr esam labestīgi, klausām skolotāju, uzdodam daudz jautājumu un palīdzam viens otram. Mēs nesāpinām citus ne ar vārdiem, ne darbiem, un neko neņemam bez atļaujas. Esam nākuši mācīties un censties!”

Reizi dienā kopīgi noskaitiet zvērestu, un skolēni gribēs palīdzēt viens otram ievērot pašu veidotos noteikumus. Ja jums ir citas idejas, pastāstiet par to komentāros un, lūdzu, padalieties ar saviem klases zvērestiem 🙂

Mēs regulāri papildinām savu saturu, tāpēc neaizmirstiet abonēt mūsu kanālu. Paldies, ka skatījāties!